План заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти

1. Ознайомлення учасників освітнього процесу з нормативно- правовою базою та регулюючими документами щодо превенції проблеми насилля в освітньому середовищі.
  2. Проведення зустрічей, круглих столів, семінарів, тренінгів із залученням представників правоохоронних органів, служб соціального захисту, медичних установ та інших зацікавлених організацій.
  3. Створення інформаційних куточків для учасників освітнього процесу із переліком організацій, до яких можна звернутися у ситуації насилля та правопорушень.
  4. Ознайомлення вихователів і дітей з інформацією про прояви насильства та його наслідки.
  5. Батьківські збори – це форма організації спільної діяльності батьків, вихователів, практичного психолога, яка передбачає їх спілкування з метою обговорення актуальних питань навчання і виховання, ухвалення рішень.
  6. Консультації - форма роботи з батьками, яка передбачає надання фахівцями психологічної служби допомоги батькам із різних проблем родинного виховання.
  7. Педагогічний консиліум - форма спілкування дітей, вихователів, фахівців психологічної служби закладу та батьків, метою якої є цілісне, різнобічне вивчення особистості вихованця, вироблення єдиної педагогічної позиції; визначення головних напрямів удосконалення виховного процесу зусиллями вихователів, батьків, самої дитини; тренінги спілкування, методики оволодіння аутотренінгом.
  8. Для успішного попередження та протидії насильству необхідність у проведенні заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв’язання конфліктів.

/Files/images/Горяча лінія.JPG

/Files/images/Терефон довіри.JPG