/Files/images/лето1.jpg

/Files/images/IMG_2369.JPG

/Files/images/IMG_2370.JPG

/Files/images/IMG_2371.JPG

/Files/images/IMG_2372.JPG

/Files/images/IMG_2373.JPG

Нормативно – правові документи, які регламентують роботу щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей

- Закон України „Про дошкільну освіту”;

- Закон України „По оздоровлення та відпочинок дітей” (зі змінами);

- наказ Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 № 121 "Про забезпечення права дітей на оздоровленя та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою";

- Положення про дошкільний навчальний заклад;

- інструктивно-методичні рекомендації „Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період” (лист МОН молоді та спорту України від 16.03.2012 № 1/9-198 )

- інструктивно-методичні рекомендації «Про організацію фізкультурно-оздоровчої роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період» (лист МОН молоді та спорту України від 28.05.2012 № 1/9-413);

/Files/images/лето.jpg

Поради батькам.

Літній відпочинок дітей

Ось і Літо прийшло! З ним ми пов’язуємо свої мрії про відпочинок, про виїзд на природу. Особливо хочеться порадувати літнім відпочинком дітей. Прагнення батьків оздоровити своїх дітей — мабуть, сьогодні єдина сила, яка здатна це реалізувати. На природі можна навчити дітей:

  • самостійності;
  • сміливості, нічого не боятися;
  • плавати, бігати, стрибати;
  • розширювати знання про рослин, тварин, природні явища;
  • отримувати емоційне задоволення.
  • багаття розпалювати (тих дітей, що доросліші);

Отже, літнє оздоровлення дітей — справа батьків. Тож пропонуємо до вашої уваги деякі поради щодо організації цікавого так корисного відпочинку з малечею.

Влітку сім’ї часто бувають «на природі». Природа буває різною. Наприклад, дача — це справжня природа, похід в гори разом з дорослими, відпочинок біля водойми. А на природі часто проводять «пікніки», так звані сімейні відпочинки з розвагами та смачними стравами. Отже, виїжджаючи на дачу чи на природу, до річки, в гори використайте час з користю, але не варто забувати й про заходи безпеки.

Насамперед, не залишайте дітей без нагляду!!!

Оскільки, найчастіше на пікніку збираються різновікові компанії, то нехай у вас у запасі буде декілька таких ігор, які всім цікаві і зрозумілі.

/Files/images/лето6.jpg /Files/images/лето4.jpg

«Скільки шишок, відгадай»

Побігали, пострибали, тепер час відпочити, посидіти біля багаття і погра­ти в спокійні ігри. Покладіть кілька шишок у непрозорий пакет або мішечок і запропонуйте малятам відгадати, скільки їх там, підказуючи словами «більше» та «менше».

«Влучний стрілець»

Відзначте лінію, від якої буде вестися стрільба. Поставте на невеликій відстані відро або капелюх, і нехай діти вправляються в метанні, закидаючи туди шишки. Не забудьте взяти з собою м’яч! Адже з м’ячем можна грати в різні ігри, наприклад волейбол, футбол, баскетбол. А ще пропонуємо вам ось такі

«Швидкий м’яч»

Усі великі та маленькі гравці стають , коло і починають передавати по колу м’яч. Поступово темп гри зростає. Якщо хто-небудь із гравців м’яч упустив, він залишає гру і виходить з кола Виграє той, хто залишився останнім.

«Відбий м’яч»

Гравці по черзі відбивають руками м’яч в землю. Виграє той, хто більше разів відіб’є м’яч. Можна відбивати м’яч ногою вверх.

«Правда чи ні?»

Гравці стають в рядок, або півколом. Один ведучий стає навпроти, по черзі ставить запитання кожному і кидає м’яча. Гравець відповідає «Так» або «Ні». Якщо відповідь «Правда», то він ловить м’яч і повертає його ведучому. Якщо ж «ні», то м’яч не ловлять, ведучий його кидає наступному гравцеві. Наприклад: «Правда, що літаки літають?», «Правда, що на ялинці ростуть яблука?»

«Дожени»

Всі гравці стають у коло. Два, які стоять один навпроти одного, тримають в руках по м’ячу. За командою гравці починають передавати м’яч по колу в одному напрямку намагаючись, щоб один м’яч наздогнав інший. Той, у кого виявиться два м’ячі отримує штрафний бал.

«Біля багаття»

Діти з задоволенням допоможуть та­там розпалити багаття. Попросіть їх зібрати хмиз і дрова. По­кажіть, як правильно розпалювати багаття. Тут можна співати улюблені пісні, відгадувати загадки або грати в ігри з словами.

«Зіпсований телефон»

Одна дитина придумує слово і гово­рить його на вухо сусідові, той передає почуте наступному гравцеві. Коли слово «обійде» коло, останній гравець пови­нен його назвати вголос.

«Асоціації» і «Порівняння»

Поясніть їм, що таке асоціації, порівняння. Наприклад, коли ми говоримо «зима», то відразу згадуємо сніг. І так далі. Перший гравець вимовляє слово, а наступний швидко говорить далі. Скажімо «Слон — Африка», «Африка — Мавпа», Мавпа – Зоопарк, «Зоопарк — звірі»…, «Великий – малий, високий – низький, тонкий – товстий, гарячий – холодний…».

/Files/images/лето2.jpg «На пляжі»

Це ігри з водою та піском. Найблагодатніша пора для цих ігор — літо. З піском так цікаво гратися! Кожен малюк з задоволенням будує, пересипає, ліпить. Дитина, якій 2 роки, ще не може по-справжньому ліпити пасочки, тому сідайте в пісок і ліпіть з нею разом. Малюк буде бачити, як дорослі це роблять, і намагатиметься їх наслідувати. Покажіть маляті: ось сухий пісок, ось — мокрий. Сухий можна пересипати, а з мокрого робити будівлі. На прогулянку беріть кілька відер: різного розміру, формочки для піску.

Отже, чим зайнятися на піщаному березі? Можна, наприклад:

• ходити босоніж;

• будувати з вологого піску палаци, замки;

• прокладати дороги для іграшкових автомобілів.

• робити пасочки і прикрашати їх;

• разом з батьками робити піщані фігури;

• малювати пальцями або паличкою на вологому піску.

Пляж — це не тільки пісок, але ще й вода: річка, море, озеро або басейн.

Увага! Перш, ніж грати у воді, згадайте правила.

1. Не залишайте дітей у воді без нагляду!

2. Надувні іграшки і приладдя для плавання розраховані тільки на те, що дорослий перебуває поруч з дитиною.

3. Стежте, щоб малюк не перегрівся на сонці. Одягайте на голову сонцезахисні капелюхи, панамки. Не перебувайте на сонці довгий час.

4. Не забувайте напувати дітлахів водою, тому що на пляжі буває дуже спекотно.

«Водний забіг»

Бігати у воді дуже непросто. Грати краще на малій глибині, щоб вода була тільки до щиколотки. Заздалегідь перевірте, щоб на дні не було камінців.

Для ігор з водою можна використати гумові надувні басейни, тазики, поміщати в них плаваючі іграшки, пляшечки, баночки. Зробіть з дітьми кораблики, нехай гумові ляльки «вчаться» плавати та інш.

Якщо дитина залишилася в місті?

Як зробити, щоб дитина цікаво провела літо?

Нехай у неї завжди під рукою будуть різні фарби, фломастери, олівці, папір, пластилін. Яскраві, соковиті фарби на малюнках говоритимуть про те, що з дитиною все добре.

Відвідайте з малюком всі музеї вашого міста.

Бувайте більше на свіжому повітрі. Познайомте дитину з комахами. Особливості поведінки комах, незвичне забарвлення, способи польоту викликають великий інтерес у дітей. Спостереження за комахами сприяє розумінню дітьми взаємозв’язків живої і неживої природи і дбайливого ставлення до неї.

Багато читайте дітям: вірші, оповідання, казки, загадуйте загадки.

Відпочити зі своєю дитиною — це чудова можливість побути з нею наодинці, подивитися на неї іншими очима, порадіти тому, як вона виросла і як багато її цікавить. А ще загартуватись, оздоровитись, засмагнути, узнати багато цікавого.

ТОЖ ГАРНОГО ВАМ ВІДПОЧИНКУ! ТЕПЛОГО СОНЯЧНОГО ЛІТА!

/Files/images/лето5.jpg

Літо, літечко…Загартовуймось !

Цієї чудової пори неможливо всидіти в чотирьох стінах. Дитина прагне повітря, сонця, прохолоди, води, що освіжає. Їй хочеться якомога більше гуляти серед чудової природи й активно рухатися – бігати, стрибати, лазити, плавати… Душа маляти прагне втішатися принадами літа. Тож прислухаймось до бажань дитини і допоможемо їй.

Літо – найкраща пора, щоб розпочинати рішучі дії задля зміцнення здоров'я дитини. Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби, котрі, як-то кажуть, " під рукою ". Вода очищає шкіру від бруду, поліпшує кровообіг в судинах. Повітря лісів, садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем і сприяють знищенню мікробів. А завдяки сонячним променям під шкірою відкладається вітамін Д, що також оберігає малюків від хвороб.

У процесі загартування повітрям, сонцем, водою підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури. Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево-судинної систем, підвищує м'язовий тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що в свою чергу,сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення. Загартований організм легше переносить фізичне і розумове навантаження.

Природа дарує кожній дитині добрий запас пристосувальних механізмів, але цим безцінним дарунком ще належить вміло скористатися.

Перш ніж розпочати систематичні оздоровчі процедури, пригадаємо основні правила, складені відомим академіком Г.Н. Сперанським:

· Загартування необхідно починати теплої пори року за умови, що дитина здорова.

·Загартувальні процедури не повинні викликати у дитини неприємних відчуттів, а тим більше остраху. Лише позитивні емоції, відчуття насолоди та задоволення. Дуже важливо знайти індивідуальний підхід до дитини.

· Проводити процедури необхідно систематично, без перерв.

·Проводячи водні процедури, треба регулярно, через кожні 5-7 днів, знижувати температуру води на 1 градус. При цьому належить стежити за емоційною реакцією дитини, швидкістю зігрівання шкіри.

·Тримати під контролем апетит малюка, дбати про повноцінне вітамінізованне харчування, стежити за змінами у вазі та зрості, збудливістю, самопочуттям.

Одним з найпростіших і найдоступніших методів загартування є повітряні ванни, які влітку приймають у самих трусиках. Дорослим лише належить стежити, щоб приміщення, де перебувають діти, було добре провітрене ( температура 19-21 С, вологість у межах 60 %) і чисте. Загартування повітрям просто неба також не вимагає спеціальних процедур і втрат часу.

Важливо тільки подбати, щоб одяг дитини був з натуральної тканини спокійних світлих тонів. Либонь, уже багато хто помітив, що в синтетичному одязі діти почуваються дискомфортно, бо він подразнює шкіру, гальмує доступ повітря і навіть може викликати алергійну реакцію.

Літо – не літо без сонячних ванн. Народна мудрість каже: "Куди рідко заглядає сонце, туди часто заходить лікар". Ультрафіолетові промені мають бактерицидний і протирахітний вплив. Перебування дитини на свіжому повітрі за сонячної погоди протягом 2,5-3 годин забезпечує організм добовою нормою вітаміну Д. Однак пам'ятаємо, що сонячні промені принесуть користь лише за умови обережності.Нагадаємо ці прості правила:

·Не можна дозволяти дітям увесь день перебувати на сонці.

·У перші дні на відкритому сонці можна перебувати не більше 5-6 хвилин. Поступово тривалість сонячних ванн збільшують до 10-15 хвилин (одноразове перебування на сонці) і до 40-50 хвилин (протягом дня ).

Літо неможливо уявити без купання в природних водоймах. Його можна починати з дітьми від двох років. Купання сприяє розвиткові сміливості, вміння орієнтуватися в незвичній обстановці, готує до оволодіння плаванням. Розпочинати купання бажано при температурі повітря не нижче +25 С і води +22 С. Тривалість – від 1 до 2 хв. з поступовим збільшенням до 5 хв.для малят 3-5 років і 8-10 хвилин – для 6-7 річних дітей. Дошкільнятам, які перенесли респіраторні захворювання, розпочинати купання можна не раніше, ніж через 1-2 тижні після одужування.Також слід пам'ятати, що не можна купати дитину на голодний шлунок або раніше, ніж через годину після їжі. У воді дитина повиння якомога більше рухатися, щоб не переохолодитися. А після купання її необхідно витерти сухим рушником та переодягти в сухий одяг.

Купання буде особливо цікавим і корисним для малого, якщо дорослий організує ігри, що не тільки розважають, а й знайомлять дитину з властивостями води.

Кiлькiсть переглядiв: 956

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.